• Úvod
  • O nás
  • Fotogalerie
  • Videogalerie
  • Odkazy
  • KPO 6
  • PORT.ALL
  • Meteo HZ
  • NAS HZ
  • Kontakt
Sbor (SDH)
  • Co je SDH
  • Výbor SDH
  • Členové SDH
  • Mladí hasiči
  • Události v SDH
  • Články o nás
  • Informace pro členy
Jednotka (JSDH)
  • Co je JSDH
  • Členové JSDH
  • Technika
  • Výstroj
  • Zásahy
    • » Zásahy 2025
    • » Zprávy o činnosti 2025
    • » Zásahy 2024
    • » Zprávy o činnosti 2024
    • » Zásahy 2023
    • » Zprávy o činnosti 2023
    • » Zásahy 2022
    • » Zprávy o činnosti 2022
    • » Zásahy 2021
    • » Zprávy o činnosti 2021
    • » Zásahy 2020
    • » Zprávy o činnosti 2020
    • » Zásahy 2019
    • » Zprávy o činnosti 2019
    • » Zásahy 2018
    • » Zprávy o činnosti 2018
    • » Zásahy 2017
    • » Zprávy o činnosti 2017
    • » Zásahy 2016
    • » Zprávy o činnosti 2016
    • » Zásahy 2015
    • » Zprávy o činnosti 2015
    • » Zásahy 2014
    • » Zprávy o činnosti 2014
    • » Zásahy 2013
    • » Zásahy 2012
    • » Zásahy 2011
    • » Zásahy 2010
    • » Zásahy 2009
    • » Zásahy 2008
    • » Zásahy 2007
    • » Zásahy 2006
    • » Zásahy 2005
    • » Zásahy 2004
    • » Zásahy 2003
    • » Zásahy 2002
  • Události v JSDH
  • Souhrn předpisů JPO
  • Dokumenty JSDH
  • Aplikace do mobilu
Úvod Zásahy » Zásahy 2011 11.12.2011 - Požár

11.12.2011 - Požár

Neděle, 11 Prosinec 2011 18:48 | PDF | Tisk | Email

Číslo zásahu: 25
Vyhlášení poplachu: 18:48 hod.
Typ události: Požár průmyslové kotelny
Adresa události: Hlučín, K Pile 581
Technika: CAS 32 T815, DA 12 A30
Doba zásahu: 5:20 hod.
Počet zasahujících členů: 7
Zasahující jednotky: HZS MSK PS Hlučín, PS O.-Přívoz PS O.-Hrabůvka, CPS Opava, JSDH Hlučín, JSDH Hl. - Bobrovníky, JSDH Hl. - Darkovičky, JSDH Ludgeřovice, JSDH Markvartovice, JSDH Darkovice, JSDH Kozmice, JSDH Dobroslavice

Popis:

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS MSK s CAS 32 a DA 12 na danou adresu k ohlášenému požáru. Na místě zjistila, že se jedná o požár kotelny v průmyslovém areálu a na místě již zasahují jednotky I. stupně poplachu. Jednotka poté na příkaz velitele zásahu prováděla dovoz vody, hasební práce v dýchací technice a zřídila odběrné místo v areálu firmy. Po likvidaci události byla jednotka odeslána zpět na základnu.

Video ze zásahu

Tisková zpráva HZS MSK:

U požáru průmyslové kotelny v Hlučíně zasahovalo až 12 jednotek hasičů

Celkem dvanáct jednotek hasičů z okresů Opava a Ostrava-město zasahovalo v neděli 11.12.2011 večer v Hlučíně (okres Opava) u požáru průmyslové kotelny a uhelny v areálu nedaleko obilního sila. Při požáru nebyl nikdo zraněn, předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů v neděli o půl sedmé večer. Na místo vyjely 4 jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Hlučíně, Opavě, Ostravě-Hrabůvce a Ostravě-Přívozu, s nimi 8 jednotek dobrovolných hasičů – Markvartovice, Ludgeřovice, Darkovice, Hlučín-Darkovičky, Hlučín-Bobrovníky, Kozmice, Dobroslavice a Hlučín. Při příjezdu hasiči zachránili z uhelny, v jejíž části hořelo dřevo a uhlí, zaparkovaný vysokozdvižný vozík, odtud také vynesli dvě velké tlakové lahve s acetylénem a svařovací soupravu. Zcela uchránili před ohněm moderní provoz stolárny. Hasiči dostali požár pod kontrolu během necelých dvou hodin, několik jednotek zde zůstalo přes nedělní půlnoc – kvůli rozebírání a dohašování kouřící střechy, kde hrozil propad hasičů. Do pondělního rána (12.12.2011) hlídala požářiště jednotka dobrovolných hasičů z Hlučína, ráno bylo místo požáru předáno majitelům. Příčina vzniku požáru je v šetření Police ČR a vyšetřovatele HZS MSK.

 
Bookmark and Share

Copyright © 2003 - 2024 Hasiči Ludgeřovice --- Jedeme tam, odkud ostatní utíkají.
http://hasici-ludgerovice.cz

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Designed by Webdesign PC-DIDI - More Templates Joomla Templates