Úvod Technika

cas20V roce 2016 nám Obec Ludgeřovice s pomocí poskytnuté dotace z MV ČR pořídila zcela nové vozidlo CAS 20 na podvozku T815-2. Výrobcem nástavby je firma THT Polička s.r.o. Cisternová automobilová stříkačka CAS 20/4000/240-S2R - T815-2 4x4.2 je určena pro přepravu požárního družstva 1+5 a hasebních prostředků pro požární zásah vodou nebo pěnou při použití nízkého nebo vysokého tlaku vody. Jak z názvu vyplývá, vozidlo disponuje nádrží na vodu o objemu 4000l, nádrží na pěnidlo o objemu 240l a čerpadlem o výkonu 3000l/min. (výrobce tento typ čerpadla osazuje do všech svých nástaveb bez ohledu na označení dle technické specifikace). Celé vozidlo je ovládáno pomocí CANBUS sběrnice včetně různých připojených prvků v nástavbě. Toto zařízení také vyhodnocuje veškeré možné stavy vozidla. Mimo klasické výbavy dle vyhlášky o technických podmínkách pro požární techniku je vozidlo osazeno nárazníkovou lafetou o výkonu až 1500l/min., teleskopickým osvětlovacím stožárem a lanovým navijákem umístitelným jak na předním tak zadním nárazníku. Vše lze ovládat dálkově pomocí tabletu umístěného v kabině nebo přes dotykovou obrazovku u čerpadla. Vozidlo je určeno jako prvosledové pro veškerou škálu událostí. Vozidlo bylo zařazeno do výjezdu u naší jednotky v lednu 2017. Více o vozidle v článku ZDE

da_transitDopravní automobil DA L1Z je postaven na podvozku Ford Transit BUS 350L. Automobil je osazen 9 místy k sezení, z toho ve dvou sedadlech jsou integrovány držáky dýchací techniky. Vzadu za kabinou mužstva je karoserie upravena pro uložení technických prostředků a příslušenství. V nástavbě je umístěno vysokotlaké hasicí zařízení s nádrží na vodu, elektrocentrála s příslušenstvím, kalové čerpadlo, motorová pila, benzínový vysavač a další drobné základní požární příslušenství. Součástí vozidla je taktéž vzduchem vysouvaný osvětlovací stožár s dvěmi 500W halogenovými světly. Vozidlo je určeno k technických zásahům a drobným požárům v počáteční fázi. Také slouží, vzhledem k počtu sedadel, k přepravě členů na školení a výcviky. Vozidlo bylo zařazeno do výjezdu u naší jednotky v lednu 2013.

oaV roce 2022 nám bylo bezúplatným převodem od HZS MSK na Obec Ludgeřovice přiděleno do užívání starší vozidlo Škoda Roomster. Vozidlo je určeno primárně k týlovému zabezpečení jednotky při zásazích, hospodářské činnosti jednotky a přepravu členů SDH a mladých hasičů. Vozidlo bylo zařazeno do výjezdu u naší jednotky v červenci 2022.

Masina_detskaPřenosná požární stříkačka 12 je určena hasičským jednotkám v závodech i obcích, kde jsou dostatečné vodní zdroje. Stříkačku lze přenášet čtyřmi osobami a proto je jí možno používat tam, kde přístup k vodnímu zdroji pro nevhodný terén je větší hasičské technice znemožněn. Druhý typ PPS 15 je upraný typ 12 pouze z větším výkonem pro sportovní účely. Ve sboru vlastníme 2 ks PPS 12 a 1 ks PPS 15. Mimo tyto ještě vlastníme již historický kousek PPS 8.

froggyAQUAFAST jako přední světový výrobce v tomto oboru nabízí plovoucí čerpadla přizpůsobená potřebám hasičských záchranných sborů. Čerpadla jsou vhodná pro plnění hasičských cisteren a odčerpávání čisté i silně znečištěné vody ze sklepů, stavebních jam, zaplavených prostor apod. Výkon čerpadla 700 l/min. Výstup C52. Motor Briggs&Stratton 3,5 HP. Hmotnost 21 kg. Výhodou čerpadla je odnímatelný plovák pro lepší údržbu. Min. hloubka vody 2 cm. Velice lehké a výkonné čerpadlo. Snadná manipulace s čerpadlem umožňuje snadnou přepravu čerpadla jednou osobou. Velice dobrá stabilita čerpadla na vodní hladině. Rozměry 87 x 61 x 39 cm (d x š x v).

Více článků...
JSDH Ludgeřovice

kategorie JPO: JPO III/1

ev. č. JPO: 815 179